Hizmetlerimiz

Park, Bahçe ve Yeşil Alanların Düzenlenmesi ve Bakımı

Kentlerin çağdaş, daha iyi yaşanabilir mekanlara dönüştürülebilmesi amacıyla yerel yönetimler, çevre düzenlemelerine ağırlık vermekte ve yeni yeşil dokular oluşturmaya devam etmektedir. Bu alanların, estetik açıdan olduğu kadar, iklim kontrolü, erozyon kontrolü ve çevre kalitesinin arttırılması vb. yararları sebebiyle kent yaşamındaki rolü büyüktür. Park ve bahçelerin oluşturulması kadar güzellik ve işlevlerini korumaları için düzenli bakımlarının yapılması ve temizlenmeleri de gerekmektedir.


Ortem, park ve bahçelerin, yeşil alanların sulanması, tanzimi, bitkilerinin gelişmelerini kuvvetlendirip sağlıklı kılmak, form vermek ve çiçeklenmenin miktar ve kalitesini yükseltmek için düzenli bakımlarının yapılması konularında belediyelere hizmet vermektedir.

Yeşil alanların bakımın yanı sıra çevresinin de park ve dinlenme alanları, çocuk oyun ve spor alanları, yürüme yolları, çim, bitki vb. gibi alanların, temizliğini de gerçekleştirmektedir.

Uzmanlık gerektiren bu hizmetleri, ağaç sökme-dikme makinası, sepetli platform araç, arazöz, traktör, çim biçme ve budama makineleri vb. modern araç ve ekipman parkı, uzman teknik kadrosu ve eğitimli personeli ile gerçekleştirmektedir.